Detail
Obývací pokoj

Tapety jako skvělý designový doplněk

Redakce iDesign.cz | 30. Leden 2015

Tapety jsou jednou z nejluxusnějších možností, jak dekorovat stěny interiérů. Poprvé se ve větší míře objevily v 16. století, kdy započala výroba papírových tapet v rolích, najdeme je však i ve starších interiérech. Zatímco stěny zámeckých komnat byly pokryty hedvábím, papír přinesl podobné možnosti i mezi méně zámožné vrstvy. Obliba tohoto způsobu dekorování stěn se udržela až do 21. století.

Detail
Ložnice

Čelo postele - designová dominanta

Redakce iDesign.cz | 30. Leden 2015

Postel je dominantou každé ložnice, a pokud se tento pokoj nemá stát jen místem pro přespávání, ve kterém se snažíme trávit minimum času, měli bychom se soustředit také na design, ne jenom na užité vlastnosti tak důležité pro spánek. A zatímco v konstrukci lůžka jako takového není příliš velký prostor pro kreativitu, čela postelí jsou tím, co dokáže dodat novou energii celému interiéru.

Detail
Ostatní

Jak se bydlí v Anglii

Redakce iDesign.cz | 30. Leden 2015

Typický anglický rodinný dům je umístěn v nízké řadové zástavbě, má malou zahradu a ještě menší předzahrádku. Je postaven z režných cihel a jeho místnosti nejsou velké. Má to své opodstatnění, díky vysoké hustotě obyvatel v okolí velkých měst jsou pozemky v Anglii velmi drahé. Angličané jsou ze své podstaty poměrně konzervativní, a tak je většina domů uchovávána v původním stavu a často se opravují pouze ty části, které pozbyly svou funkci.

Detail
Ostatní

Všestranně inovativní Ron Arad

Redakce iDesign.cz | 30. Leden 2015

Uznávaný britský designér, sochař a architekt izraelského původu Ron Arad silně ovlivnil vývoj designérského umění a je jedním z nejoblíbenějších autorů nábytku. Vystudoval jeruzalémskou Akademii umění a designu a následně pokračoval ve studiích v Londýně, kde začal tvořit a zpět do rodné země se již nevrátil. Na počátku své kariéry se věnoval především tvorbě nábytku a později plynule přešel přes interiéry k architektuře.

Připojte se do diskuze

Zobrazit produkty

Dekorace · Doplňky · Jídelna · Knihovny · Koupelna · Křesla · Kuchyňské linky · Obývací stěny · Osvětlení · Pohovky · Postele · Sedací soupravy · Skříně · Stoly · Taburety · Textil a koberce · Úložné prostory · Židle