Komoda - krásná a praktická ozdoba Vašeho domova

28. Květen 2015

Jedním z nejkrásnějších a nejvelkolepěji působících kusů nábytku je komoda, jejímž původním domovem byla již v 7. století slunná Itálie. Proslulejší se ale stala až později ve Francii, kde dostala pro pohodlnost užití název commode, což přeloženo z francouzštiny znamená právě pohodlný či jednoduchý.

Detail

Komoda, dnes často nazývaná jako prádelník, je skutečně velmi praktickým a snadno využitelným kusem nábytku. Za dobu své existence prošla mnoha vizuálními i funkčními změnami, stala se nedílnou součástí interiérů bez ohledu na stylistická řešení prostoru a díky své majestátnosti, která přitahuje pohledy, se tak často stává dominantou celého prostoru.

 

Komody lze používat víceúčelně – nejčastěji jako skříň na oděvy, ale využít je můžete také v obývacích pokojích či dokonce kancelářích, ve spojení se zrcadlem pak rovněž jako toaletky pro ženy. Komody bývají používány i v koupelnách jako skříňka pod umyvadlo nebo pro ukládání šperků, oblečení a dalšího textilu.

 

Zpracování komod je velmi různorodé. Mohou být zdobeny různými druhy dřeva, malířskými dekoracemi či například zdobnými úchytkami. Jaká se hodí do vašeho interiéru, je potom už jen čistě na vás a na vašem vkusu.

 

Text: Ksenia Ulyanova, Dekoratér, ředitel salonu nábytku “Martin&Home”
Foto: Martin&Home
WWW: www.nabytekcz.com

Připojte se do diskuze

Zobrazit produkty

Dekorace · Doplňky · Jídelna · Knihovny · Koupelna · Křesla · Kuchyňské linky · Obývací stěny · Osvětlení · Pohovky · Postele · Sedací soupravy · Skříně · Stoly · Taburety · Textil a koberce · Úložné prostory · Židle