Slaďte televizi s interiérem domova

28. Květen 2015

V době, kdy televize tvoří naprosto běžnou součást domácnosti a je univerzálně využívána nejen jako televizní přijímač, ale třeba i jako obrazovka pro počítač či domácí kino, je důležité umět ji správně sjednotit s daným interiérem, vhodně ji umístit a rovněž vyladit okolní nábytek tak, abyste pohodlně viděli a televize měla i estetickou funkci.

Detail

Aby se neztratila v množství nábytku, neměla by být televize zbytečně rozměrná či naopak příliš drobná, proto je důležité znát při výběru televizoru odpovídající úhlopříčku. Pořídíte-li si navíc nábytek se shodnou barvou panelu přístroje, vyhnete se tomu, že bude televize působit jako tmavá skvrna. V pokoji se světlými stěnami bude také barevně totožný nábytek vypadat harmonicky.

Do moderního interiéru se dobře hodí obývací stěny s lesklým povrchem sestavené z mnoha modulů. Ty pak lze připevnit na stěnu, umístit na podlahu či libovolně měnit jejich velikost a tvar. Pokud chcete zachovat vzdušnost a lehkost prostoru a interiér je naopak navržen spíše v těžším barokním či renesančním stylu, udělejte z televize dominantní prvek prostoru. Lišty, nástěnné police a stěny zdobené řezbářskou prací vypadají krásně a sofi stikovaně a v prostoru kolem televize jen vyniknou.

Pokud zvolíte variantu dekorování televize například stylizovaným rámem, je třeba se pečlivě zamyslet nad vedením kabelu ve zdi a místem pro další techniku. Při výběru nábytku se zadní stěnou se dají skrýt veškeré kabely a lze připojit doplňkovou techniku. Pokud potřebujete umístit vedle TV větší množství věcí a máte dostatek místa, nejlepší variantou je prostorný regál.

Dalším ideálním řešením je stojan pro TV, který zabírá málo místa a zároveň vypadá stylově. Různé styly potom dovolují vybrat stojan pro každý typ interiéru a různé typy místností. Hodí se nejen do obývacích pokojů, ale rovněž pro televize umístěné v pracovně, ložnici či kuchyni.

V obývacím pokoji, který slouží jako jídelna, může být televizor postaven na komodě, po jejichž stranách jsou umístěny vitríny na nádobí, dárky, rámečky a další drobné doplňky. Tato varianta je funkční a zároveň působí subtilně. Je vhodná pro všechny styly, od Art Deco až po high-tech.

Pro umístění televize je důležitá i vzdálenost od nábytku, ze kterého ji budete sledovat. Pro pohodlné a zdravé sledování by měla být televize vzdálena od očí alespoň 2,5 až 3 metry, s maximálním úhlem pozorování 30 stupňů.

Text: Ksenia Ulyanova, Dekoratér, ředitel salonu nábytku “Martin&Home”
Foto: Martin&Home
WWW: www.nabytekcz.com

Připojte se do diskuze

Zobrazit produkty

Dekorace · Doplňky · Jídelna · Knihovny · Koupelna · Křesla · Kuchyňské linky · Obývací stěny · Osvětlení · Pohovky · Postele · Sedací soupravy · Skříně · Stoly · Taburety · Textil a koberce · Úložné prostory · Židle