Úspěšný den začíná dobrou nocí

28. Květen 2015

Při zařizováni ložnice pamatujete, že se jedná o místo, ve kterém si dopřáváte to největší pohodlí. V ložnici je důležitá jak volba stylu prostoru, tak výběr nábytku, osvětlení a barev. Pro barvu stěn raději volte světlejší barvy, které navozuji pocit klidu, napomáhají relaxaci a nedráždí oči. Zdůraznit interiér mohou barvy textilu a nábytku.

Detail

Hlavní prvkem ložnice je postel, výběru správného lůžka je potom třeba věnovat zvláštní pozornost. Velikost lůžka by neměla být příliš malá, při nákupu je důležité upřesnit nejen velikost postele, ale i velikost postele s matrací. Důležitější než estetická stránka je výběr vhodné matrace.

Při výběru nábytku je potřeba zaměřit se na celkový styl ložnice a je lepší dát přednost celým sadám nábytku pro ložnice. V malé ložnici bude vhodná postel s lehce vyřezávaným čelem, zvedací postel nebo lůžko s úložným prostorem, které ušetří v ložnici místo. Chcete-li vytvořit romantickou náladu a pocit soukromí, stačí vybrat postel s nebesy.

Noční stolek neslouží jen jako krásný doplněk, ale rovněž jako funkční objekt do ložnice. Pro skladování věcí využijte prádelníku a malých skříňěk na nožkách, které vypadají sofistikovaněji. Dámský toaletní stolek může být mít formu malého pracovního stolu společně se zrcadlem a tak lze využívat obě funkce současně.

Nezapomeňte na textil - záclony i závěsy, které nejen ozdobí okno, ale v případě potřeby se vyhnete přímému slunci. Ostatní doplňky jako jsou přehozy, polštáře a ložní prádlo pak vždy vnášejí do místnosti pocit klidu a pohody, bez ohledu na styl prostoru.

Text: Ksenia Ulyanova, Dekoratér, ředitel salonu nábytku “Martin&Home”
Foto: Martin&Home
WWW: www.nabytekcz.com

Připojte se do diskuze

Zobrazit produkty

Dekorace · Doplňky · Jídelna · Knihovny · Koupelna · Křesla · Kuchyňské linky · Obývací stěny · Osvětlení · Pohovky · Postele · Sedací soupravy · Skříně · Stoly · Taburety · Textil a koberce · Úložné prostory · Židle